360° Güvenlik Teknolojileri ve Konsepti Etkinliğinin Özeti

Merhaba,

25 Şubat, Cumartesi günü Bilge Adam, Kadıköy şubesinde TRN Teknoloji ile ESET Türkiye olarak Güvenliği konu alan etkinliği gerçekleştirmiş olduk. ESET Türkiye adına katıldığım etkinlikte, DLP (Data Leak Prevention) , ESET Endpoint Çözümlerinden ve Web5651 Loglama çözümünden bahsetme şansım oldu. Leak ile Lost arasındaki fark ile başlayıp, verimliliğe kadar değindiğimiz Safetica’da kritik veri analizini yapmış olduk.

Endpoint tarafındaki güvenlikte ise ESET’in Türkiye’deki durumundan ve coğrafi başarısını, ransomware hakkındaki çözümünü ve ERA (ESET Remote Administrator) tarafındaki yeteneklerine değindik.

AB yasalarına uyum kapsamında ortaya çıkan 5651 yasasını konuştuk. Web5651 çözümünün loglama ve hotspot tarafındaki çözümlerinden bahsettim.

Bunun yanında TRN Teknoloji’den Murat Atıf Sayar ve Umut Arıca ise Barracuda, Cyren ve Netwrix’den bahsettiler.

Katılımcılara, Bilge Adam’a ve TRN Teknoloji’ye teşekkür ederim.

Eğitim yılları Yalova'da geçti. İstanbul'da yaşıyor. Stratus Bilişim Sistemleri A.Ş'de güvenlik, yedekleme ve iş sürekliliği alanlarında satış öncesi ve sonrasında teknik destek vermektedir. Bulut ve Tümleşik Yönetim alanlarında Unify Türkiye'de editörlük yapıyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.