Azure MVP olarak ödüllendirildim.

Merhaba,

Bu gün aldığım e-posta ile özellikle Microsoft Azure üzerine yaptığım paylaşımların neticesinde Microsoft Most Valuable Professional (MVP) ödülü ile ödüllendirildim.

Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Gökan Özcifci (RD, MVP), Mehmet Parlakyiğit(MVP), Unify Türkiye ve tüm ESET Türkiye ekibine teşekkür ederim. Nice farklı platformlarda da beraber ve güzel işler çıkartacağımıza gönülden inanıyorum. 🙂

Most Valuable Professional hakkında bilgi …

Microsoft tarafından verilen ödüldür. Bu ödül ücretsiz yapılan paylaşımları desteklemektedir. Bu programdan yaralanmak istiyorsanız teknik içerikler üretmelisiniz.

Kimleri kapsıyor? 

18 yaşını doldurmak yeterlidir.

İçerikler ne türde servis edebilir? 

Teknik topluluklarda konuşmacı olarak yer alabilir, kişisel internet sayfada teknik yazılar yazabilir, neyin-nasıl yapıldığı hakkında videolar çekebilirsiniz. Bu içeriklerde sosyal medya aracılığıyla Twitter, Facebook, LinkedIn gibi mecraları kullanarak bir çok kişiye yardımcı olabilirsiniz.

Süreç zaman olarak nasıl işliyor?

Bu programa katılmak istiyorsanız minimum 1 yıllık paylaşım geçmişiniz olmak zorunda.. 1 yıllık süreçten sonra ise bu adresten başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Başvurusu sonrası ne yapılmalı? 

Gönüllük esasında olan bir program için devamlılık esastır. Gerçekten paylaşmayı seviyorsanız paylaşımlarınızı devam ettirerek ödüllendirmeyi beklemeniz gerekiyor. Her ay ödüllendirilen kimseler olacaktır.

Eğitim yılları Yalova'da geçti. İstanbul'da yaşıyor. Stratus Bilişim Sistemleri A.Ş'de güvenlik, yedekleme ve iş sürekliliği alanlarında satış öncesi ve sonrasında teknik destek vermektedir. Bulut ve Tümleşik Yönetim alanlarında Unify Türkiye'de editörlük yapıyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.