Basit Website’ler Azure’da

Merhaba,

Çok kısa süre önce Azure Storage üzerine yeni servis geldi. Bu servis ile HTML sayfaları barındabiliyoruz. Şuan da bütün bölgelerde önizlemede..  Bu özellikten yararlanmak için depolama hesabınızın StorageV2 (general purpose v2) türünde olması gerekiyor.

Eğer statik web sayfasına sahipseniz 3-5 dakika içerisinde web sayfanızı Azure’a taşıyabilirsiniz. Bunun için öncelikle servisi aktif hale getirmeniz gerekiyor.

AzureStorage_Web

Aktif hale gelen servis sonrasında karşılama sayfanızı ve hata sayfanızı belirtebilirsiniz.
HTML sayfalarınızı Azure Storage üzerine yüklemeniz gerekiyor.

Dilerseniz bunu direkt web portal üzerinden ya da Microsoft Azure Storage Explorer Tool aracılığıyla yapabilirsiniz. Servis aktif hale geldikten sonra Blob Containers kısmında $web alanına yüklemek gerekiyor.

AzureStorage_Web2

İşlem sonrasında hızlıca test edebilirsiniz.

AzureStorage_Web3

Kendi domainizi(alan adı) kullanmak için buradaki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

Eğitim yılları Yalova'da geçti. İstanbul'da yaşıyor. Stratus Bilişim Sistemleri A.Ş'de güvenlik, yedekleme ve iş sürekliliği alanlarında satış öncesi ve sonrasında teknik destek vermektedir. Bulut ve Tümleşik Yönetim alanlarında Unify Türkiye'de editörlük yapıyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.