Yeni platform, ESET Cloud Administrator!

Merhaba,

Mutluyuz! Dün (26.09.2018) itibariyle ESET Cloud Administrator duyruldu. Bu hizmet ile birlikte uç noktalarınızı bulut üzerinden kontrol edilebilir oldu.

Artık yerel yapıda herhangi bir yönetim yazılımı kullanmanıza gerek kalmıyor.

Ölçeklendirme de ise tek şart uç noktalarınızın adedinin 250’i geçmemesi.. 

Neden sizin doğru çözüm olduğunu rakamlarla belirten içeriğe göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu hizmet nereden sağlanıyor ?

AWS veri merkezlerinde hizmet veriliyor. 2 ayrı bölgede (İrlanda ve ABD ) ve kurulum esnasında bölge seçimine imkan veriyor.

Lisansım destekliyor mu, ne şartlarda kullanabilirim?

  • Hali hazırda ESET kullanıcıysanız lisans yükseltme işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  • “Mevcut müşteriyim ama lisans süremin sonuna yaklaşıyorum” diyorsanız da lisans yenileme işlemleri sırasında bu hizmetten yararlanmak istediğinizi belirtmelisiniz.
  • “ESET lisansım yok fakat ESET lisansına sahip olacağım” diyorsanız ilk oluşturulan lisans ile kullanabilirsiniz.

Lisans ile ilgili işlemleri tamamladıktan sonra;

Başlayalım!

Öncelikle ESET’de kurumsal hesap oluşturmanız gerekiyor. İlk işlem https://eba.eset.com adresinden ücretsiz hesap açmalısınız. Hesap açıldıktan sonra ESET Cloud Administrator destekli lisans bilgilerinizi eklemelisiniz.

Lisans işlemleri tamamlandıktan sonra ESET Cloud Administrator’u aktif hale getirilir. Bu işlem esnasında bölge seçimi istenir.

ECAKurulum işleminden sonra sizi https://eca.eset.com adresine yönlendirecektir. Cloud Administrator kurulumu gerçeklemiş olacak. Sonrası için uç noktalara Endpoint yüklemek olacaktır. Bunun için sol menüde bulunan “Yükleyiciler” sekmesinden kurulum paketleri oluşturulur.

ECA2

Oluşturulan paketlere ait link paylaşır ve yükleme gerçekleştirilir.
Kurulum sonrasında ise kullanıcı her nerede olursa olsun, internete bağlı olmak kaydıyla ESET Cloud Administrator üzerinden ESET Endpoint’i izleyebilir ve yönetebilirsiniz.

ECA3

Servis danışmanlığı veren bir yapınız varsa her firma için statik gruplar oluşturup ayırma işlemi gerçekleştirilebilir. Böylelikle hizmet verilen firmanın güvenlik olayları takip edilir ve gerekli prosedür başlatılır.

ESET Cloud Administrator’a ait dökümana buradan erişebilirisiniz.

Eğitim yılları Yalova'da geçti. İstanbul'da yaşıyor. Stratus Bilişim Sistemleri A.Ş'de güvenlik, yedekleme ve iş sürekliliği alanlarında satış öncesi ve sonrasında teknik destek vermektedir. Bulut ve Tümleşik Yönetim alanlarında Unify Türkiye'de editörlük yapıyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.