Azure Data Box nedir, ne yapar?

Merhaba,

Microsoft Ignite etkinliği ile duyurular başladı. Cloud’un verdiği imkanları kullanmak için tamamlamamız gereken gereksinimler mevcut. Bunların en başında da bandwith gelebilir.
Hızlı bir bağlantıya sahip değilseniz Cloud kullanımınız işlerinizi kolaylaştırmak yerine daha da zorlaştırabilir.

Bu problemin de bir çözümü oldu ve Azure Data Box önizleme olarak kullanıma sunuldu.

Azure Data Box nedir?

Kısacası upload edemediğiniz veya günlerce sürecek olan transfer işlemlerini kolaylaştırıyor.
Eğer verileriniz çok büyük ise Azure Data Box’i istiyorsunuz, local ağ üzerinden veri transferini gerçekleştirip tekrardan Microsoft’a gönderip Azure üzerinde verilerinizi barındırabiliyorsunuz.

  • 100 Terabyte kapasitesi var.
  • Kullanımı kolay, SMB/CFIS kullarak verilerinizi depolayabilirsiniz.
  • Şuanda preview sürümü, sanıyorum ki çözüm ortakları Commvault, Veritas, WanDisco, Peer, Veeam gibi yedekleme ve alanında kendini kanıtlamış çözümler bu ürün üzerinde işleri daha da kolaylaştıracaktır .

Detaylar için https://azure.microsoft.com/en-us/blog/announcing-the-preview-for-the-azure-data-box-achievements-will-be-unlocked/ adresini ve https://azure.microsoft.com/tr-tr/services/storage/databox/ inceleyebilirsiniz.

 

Form’u doldurak, Azure Data Box kullanımı için başlayabilirsiniz.

MS Ignite’ ile gelen bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Eğitim yılları Yalova'da geçti. İstanbul'da yaşıyor. Stratus Bilişim Sistemleri A.Ş'de güvenlik, yedekleme ve iş sürekliliği alanlarında satış öncesi ve sonrasında teknik destek vermektedir. Bulut ve Tümleşik Yönetim alanlarında Unify Türkiye'de editörlük yapıyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.