TechDay – Kırklareli Üniversitesi Özeti

En hoşuma giden bir yazı tipi olsa gerek bu yazılar. Saat 7’de kalkmama rağmen verimli ve güzel bir günün sonrasında bu postu yazıyorum.

Bu gün (3 Ocak) Kırklareli Üniversitesinde Microsoft Azure’dan bahsettik. Bunun yanında Public Cloud, Private Cloud ve Hybrid Cloud’u da ele aldık. Microsoft Azuru’u nerelerde kullandığımızdan, neden kullanmamız gerektiğinden ve Türkiye’deki Bulut Bilişim’in yerinden de ayrıca bahsettik.

Yiğit Özaksüt ise Xamarin Crossplatform’da Mobil Uygulama Geliştirme konusunda workshop gerçekleştirdi, bir ara bende mi ufak mobil uygulamalar yazabilir miyim şeklinde kendi kendime düşündüm. 🙂 Microsoft’un platform bağımsız olmaya doğru adımlarını yazılım tarafında da ayak seslerini duymuş olduk.

Özet olarak ;

Emin ki bu gün 120’e yakın Microsoft Azure hesabı açılıp, demolar gerçekleşecek. Bunun yanında Açık Akademi’de de Xamarin içerikleri teker teker incelemiş olacak..  Kırklareli Üniversitesi Müdürü, Öğretim Görevlilerine ve Öğrencilerine misafirperverliğinden ötürü çok teşekkür ederim .

Eğitim yılları Yalova'da geçti. İstanbul'da yaşıyor. Stratus Bilişim Sistemleri A.Ş'de güvenlik, yedekleme ve iş sürekliliği alanlarında satış öncesi ve sonrasında teknik destek vermektedir. Bulut ve Tümleşik Yönetim alanlarında Unify Türkiye'de editörlük yapıyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.