Citrix XenDesktop ve XenApp artık Azure Site Recovery tarafından destekleniyor!

Gün geçtikçe servisler artmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu gün Citrix Xen Desktop ve XenApp’ın offical olarak desteklendi. Bunun ile ilgili diğer Citrix servislerinin Microsoft Azure ile entegre olabilmesi üzerinde de ayrıca çalışmalar devam ediyor.

İlk öncelikle Azure Site Recovery tam olarak ne iş yapıyor kısa bundan bahsedelim.

Felaketten Kurtarma çözümü olarak Microsoft geçtiğimiz yıllarda InMage Scout ürünü satın aldı ve bu ürünle beraber sunucularınız bir kopyası Microsoft Azure üzerinde saklanıyor. Real-time replikasyon gerçekleştirmekle birlikte, fiziksel ve sanal dünyaya hitap edebiliyor. Bunun yanında da VMware üzerinde de çalışa-bilmekteyken, Hyper-V tarafında direkt gönderebilir ya da System Center Virtual Machine Manager varsa entegre ederek yine sanal makineyi Microsoft Azure üzerine gönderebilirsiniz.

Böyle bir servisin ayrıca XenDesktop ve XenApp üzerinde çalışan aşağıdaki iş yüklerini de ayrıca ASR kullanarak bulutta barındırabilir-siniz.

Citrix Delivery Controller
StoreFront Server
XenApp Master Virtual Delivery Agent (VDA)
XenApp License Server
AD DNS Server
SQL Database Server

İlgili servisin kullanım için tıklayın.
Azure Site Recovery denemek için ve daha fazla detaylara ulaşmak için tıklayın.

Eğitim yılları Yalova'da geçti. İstanbul'da yaşıyor. Stratus Bilişim Sistemleri A.Ş'de güvenlik, yedekleme ve iş sürekliliği alanlarında satış öncesi ve sonrasında teknik destek vermektedir. Bulut ve Tümleşik Yönetim alanlarında Unify Türkiye'de editörlük yapıyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.